+48 798 023 782

FAQ

System stworzony jest celowo dla struktur MŚP czyli małych i średnich firm w Polsce jako narzędzie wsparcia na trudnym rynku. Jest również bardzo atrakcyjnym systemem lojalnościowym dla osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej ale świadomie wspierających polski biznes.

Bardzo dużo:

  • szybki dostęp do nowych klientów biznesowych, ich aktualna lista znajduje się tu: http://zielony.biz.pl/uczestnicy ,
  • dostęp do platformy handlowej, na której umieszczasz nielimitowaną ilość ofert sprzedażowych,
  • dostęp do Zielonych Klubów, zdobywasz tam nowe kontakty biznesowe,
  • zostajesz członkiem grupy zakupowej i obniżasz swoje rachunki za prąd, paliwo itd,
  • otrzymujesz unikatowy w swojej formie program lojalnościowy dla konsumentów zwiększający przychody w Twojej firmie,
  • uzyskujesz dostęp do bezodsetkowego wsparcia swojej firmy w ramach Zielonych Debetów,
  • uzyskujesz ochronę prawną działu interwencji prawnych ZPP,
  • możesz zostać udziałowcem w całym projekcie.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą to wystarczy skontaktować się z naszym biurem by uzyskać pełne informacje, wysyłając maila biuro@zielony.biz.pl lub telefonicznie +48 798 023 782 Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego http://zielony.biz.pl/kontakt

Wystarczy pobrać stosowną aplikację na Twoje urządzenie przenośne ( telefon lub tablet ) bez opłat bez prowizji.

Pełna informacja znajduje się w Opinii Podatkowej, czyli tu: https://zielony.biz.pl/o-zielonym/opinia-podatkowa

Uczestnik biznesowy dokonuje płatności po zalogowaniu się w systemie lub za pomocą urządzenia przenośnego. Działa jak tradycyjny bankig online.

Proszę skontaktować się z naszym uczestnikiem - POLSKIE CENTRUM DORADZTWA ENERGETYCZNEGO SP. Z O.O.

Po zalogowaniu się na swoje konto wybieramy : Oferty - dodaj ofertę.

Na własnym koncie zakładka : "Edycja oferty"

Na własnym koncie zakładka : Zapotrzebowanie - dodaj zapotrzebowanie.

Zielony jest umowną jednostką rozliczeniową w transakcjach pomiędzy uczestnikami biznesowymi (b2b) i używany jest jako forma umownej zapłaty. Zielony Plus jest systemem lojalnościowym dla osób prywatnych - konsumentów, którzy zbierają go jako formę rabatu ale mogą również otrzymać go od swojego pracodawcy.

Zielony jest walutą umowną lokalną ograniczoną do terytorium Polski, Bitcoin jest kryptowalutą globalną, czyli działającą na całym świecie. Zielonego nie możesz kupić ani sprzedać, możesz go zarobić, otrzymać jako zapłatę lub otrzymać w ramach Zielonego Plus. Zielony zawsze wart jest 1zł.

Bitcoin możesz kupić i możesz sprzedać. Jego kurs jest zmienny i podlega wahaniom kursowym.

Zielony ustanowiony jest wg zasad MCS opisanych tu: https://zielony.biz.pl/o-zielonym/MCS-Mutual-Credit-System

Bitcoin ustanowiony jest wg innych zasad, które dla wielu znawców tematu nie są przejrzyste.

Nie możesz wymienić zielonych na PLN. Otrzymałeś je jako zapłatę i możesz ich użyć do zapłacenia za coś.

Jeśli jesteś uczestnikiem biznesowym to sprawdź stan swoich ofert publikowanych w serwisie www.zielony.biz.pl , prawdopodobnie jest ich trochę za mało lub są nieprecyzyjne. Nie przegap okazji do promocji swoich towarów i usług w ramach Zielonych Klubów organizowanych cyklicznie, w czasie tych spotkań osobiście poznasz potencjalnych klientów. Jeśli jesteś uczestnikiem Zielonego Plus to dla Ciebie zdobywanie Zielonych opisane jest szczegółowo tu : https://zielony.biz.pl/pages/content/9/program-lojalnosciowy

Zielone Kluby to cykliczne spotkania uczestników biznesowych. Organizowane przez Zielonego Admina oraz ZPP, gdzie w miłej i sprzyjającej atmosferze poznasz osobiście innych użytkowników, swoich obecnych i przyszłych kontrahentów. Zielone Kluby najczęściej nie są płatne i organizowane są w miejscach akceptujących zapłatę w Zielonych. Informacje znajdziesz zawsze w Aktualnościach.

Nie jest to możliwe, ponieważ konta rozliczeniowe podlegają limitacji wg możliwości danego uczestnika biznesowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie uzbierasz ich więcej niż byś chciał.

Nie. Zielony jest formą zapłaty umowną i musisz wyrazić na nią zgodę. Dodatkowo system umożliwia łącznie zapłaty Zielonymi i PLN , tak jak ustalisz. Ważne! Proszę utrzymywać zgodność proponowanego rozliczenia transakcji w Zielonych z treścią ofert umieszczanych w serwisie.

Czyli pora na kreacje ofert dla konsumentów płacących w PLN i gratyfikowanie ich Zielonymi. Zielony Plus jest częścią projektu i nie jest płatny dodatkowo.

Jako zwykły uczestnik biznesowy nie masz takich gwarancji. Masz je jako członek tworzonej Spółdzielni, wtedy sam zdecydujesz.

Zielone tracą identycznie, więc lepiej nie trzymać Zielonych na koncie tylko wydawać. Jedną z zasad jest sztywny kurs Zielonego i to się nie zmieni. 1PLN=1PLZ (Zielony).

Spółdzielnia jest najistotniejszym elementem stabilizacji i rozwoju takiego systemu. Ponieważ brak jest specjalnych regulacji dotyczących tego typu inicjatyw, to o mechanizmy kontrolujące zadbać muszą sami zainteresowani, czyli użytkownicy. Półśrodki w postaci umocowania w prawach kontroli różnych postronnych osób (prawników, doradców, pseudo ekspertów) pokazały swą niedoskonałość na przestrzeni lat. Jak admin może płacić za kontrolę jakiejś osobie? wg jakich kryteriów? i czy na pewno taka kontrola jest pozbawiona wpływów zleceniodawcy?

Sprawdzonym mechanizmem jest tworzenie Spółdzielni złożonej z użytkowników takiego systemu. Tak to rozwiązano np. w Szwajcarii oraz Belgii i nie przez przypadek te dwa wspomniane systemy są najstabilniejszymi na mapie Europy lokalnych walut. Rozwiązanie kosztowne, trudne i czasochłonne ale konieczne. W przeciwnym wypadku będziemy mieli do czynienia z systemem gdzie administrator utrzymuje monopol informacji, czyli może powiedzieć co chce, komu chce a i tak go nikt nie sprawdzi. Słabe rozwiązanie.