Kancelaria Adwokacka Małgorzata Lewandowska

Dodano: wtorek, 03.04.2018

Szczegóły oferty

 
 

 Usługi prawne: prawo karne, administracyjne, skarbowe, kanoniczne.

Adwokat Małgorzata Lewandowska

Małgorzata Lewandowska jest adwokatem wpisanym na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła Wydział Prawa w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie oraz Studia Doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obszar badawczy jej rozprawy doktorskiej dotyczy odpowiedzialności cywilnej Skarbu Państwa. Bierze nieustannie czynny udział w konferencjach naukowych z dziedziny prawa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest współautorką publikacji książkowych, a także autorką wielu artykułów z zakresu prawa w czasopismach branżowych i akademickich.

Małgorzata Lewandowska jest członkiem Academy of European Law, jak również stowarzyszeń działających w ochronie praw dzieci. Posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała jako Asystent Sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie w Wydziałach: Cywilnym, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Kancelariach w Łodzi i Warszawie, a następnie prowadząc własną kancelarię adwokacką. Jej praktyka skupia się w głównej mierze na obsłudze Klienta indywidualnego w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego prawa pracy oraz prawa konsumenta.


W zakresie prawa karnego, karnego skarbowego, prawa administracyjnego i prawa kanonicznego współpracuje z jednymi z najwybitniejszych specjalistów w tych dziedzinach. Ponadto prowadzi stałą współpracę z wybitnymi Kancelariami Notarialnymi oraz Kancelariami Komorniczymi. Osobiście zajmowała się m. in. rozwodami, sprawami dotyczącymi alimentacji czy władzy rodzicielskiej, odszkodowaniami, sprawami z zakresu prawa pracy, sprawami spadkowymi i testamentowymi, upadłością konsumencką na nowych zasadach, postępowaniem w zakresie prawa konsumenckiego jak również skargami przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym, rodzinnym i opiekuńczym, prawie pracy, konsumenta oraz prawami człowieka.
Uzupełnieniem zawodowej aktywności Małgorzaty Lewandowskiej jest ponadto działalność dydaktyczna, związana z prowadzeniem od kilku lat zajęć w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz wykładów dla studentów na Politechnice Warszawskiej.

Dane kontaktowe:

Kancelaria Adwokacka Małgorzata Lewandowska | Ząbki, ul. Orla 6/52
NIP: 6171520270
Telefon: 501331576
E-mail: kancelaria@adwokatlewandowska.pl
Strona www: https://www.adwokatlewandowska.pl

Oferty

Możliwość płatności w Zielonym 30%
Kancelaria Adwokacka Małgorzata Lewandows...
Ząbki, ul. Orla 6/52