piwniczkanawina.pl

Dodano: piątek, 09.02.2018

Szczegóły oferty

W krajach o najwyższej kulturze stołu wino jest fundamentem. Gasi się nim pragnienie, serwuje się do posiłku na najbardziej rustykalnej prowincji, towarzyszy ono biznesowemu lunchowi, podejmuje się nim koronowane głowy. Wino nadaje się po prostu na każdą okazję.

Towarzystwo wina jest oczywiste. Wino uświetnia smak potraw, wino poprawia humor, wino tworzy atmosferę i nastrój. Powinniśmy, tak jak wielkie winiarskie narody, mieć zawsze pod ręką wino dopasowane do okoliczności.

Ponieważ wino samo w sobie jest dziełem, tak jak o obrazy i antyki należy o nie dbać! Wówczas będzie rosło w jakość, wyjątkowość oraz cenę.

Wino nie ma być stare, a dojrzałe i kompletne. Trzeba dysponować odpowiednią wiedzą i warunkami aby gronowy trunek mógł nam towarzyszyć latami i byśmy mogli uświetnić najważniejsze momenty w naszym życiu serwując coś absolutnie wyjątkowego.

Nasza kolekcja win ma gigantyczny potencjał estetyczny. Warto ubrać butelki w odopwiednią formę, która zachwyci każdego. Warto przebierać w rozwiązaniach, które uświetnią przestrzeń w naszym salonie, kuchni, gabinecie, czy piwnicy.

W zależności od wielkości i charakteru kolekcji możemy myśleć o dyskretnym "wine barze", nowoczesnej piwniczce zamkniętej w formę szafy lub klimatyzowanym i kameralnym pomieszczeniu o charakterze starej winnicy.

Bez wątpienia, warto zaaranżować naszą winną przestrzeń i podarować sobie warunki do delektowania się kieliszkiem ulubionego wina przenosząc się wyobraźnią do starej winniczki na południu.

Piwniczka tradycyjna...

Wino lubi ciszę, spokój i stałość warunków. Nie dziwi zatem, że już wieki temu ugruntowała się słuszna opinia, że wartościowe wina powinny być przechowywane w piwniczce. Dzięki odpowiedniej temperaturze (12-14⁰C) wentylacji, wilgotności powietrza (50-75%) oraz ciszy, ciemności i braku wstrząsów w piwniczce wino stabilnie dojrzewa, a nie psuje się. To właśnie warunki piwniczne determinują subtelną granicę między przekwitaniem, a optymalnym rozwojem wina wraz z upływającym czasem. Tradycyjna piwniczka gwarantuje utrzymanie jakości i wartości naszych cennych butelek, zwłaszcza tych wyjątkowych mających wartość sentymentalną bądź inwestycyjną.

Oraz nowoczesna...

 

Dzisiaj, jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami piwnicy posiadającej odpowiednie warunki, trudno wyobrazić sobie budowę podziemnych pomieszczeń służących do przechowywania wina. Nakłady czasu i środków byłyby ogromne. Czy zatem można stwierdzić, że nie mając piwnicy jesteśmy skazani na pozostawienie starzenia win w sferze marzeń? Na szczęście nie. Ostatnimi czasy, co nie dziwi, wielką popularność zdobywają tzw. mobile piwniczki na wina. Jest to novum przenoszące idealne warunki piwniczne do gabarytu i estetyki eleganckiej szafy, którą można swobodnie ustawić dosłownie wszędzie …  w salonie, gabinecie, spiżarni czy kuchni. Dodatkowo możemy określić jej wysokość, pojemność, zakres temperatur, wyposażenie a nawet kolor i materiał obudowy zewnętrznej. Od dziś każdy miłośnik wina może stać się szczęśliwym posiadaczem własnej kolekcji win stojącej tuż obok, dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Dane kontaktowe:

piwniczkanawina.pl | Warszawa, Duchnicka 3
NIP: 7811903567
Telefon: 512991661
E-mail: eurocave@wielkiewina.pl
Strona www: http://www.piwniczkanawina.pl